homepage

Srdce Petržalky

SOHO bude obklopené atraktívnym prostredím plným zelene priamo v centre Petržalky s napojením na všetky dôležité dopravné tepny.

Zo severovýchodnej strany ho obmýva Chorvátske rameno, na ktorého brehu pribudne príjemná promenáda. Z východu je SOHO ohraničené ulicou Gessayova a novou električkou trasou. Hranice novej štvrte z južnej strany uzatvára ulica Romanova.

Viac informácií

V objatí zelene

Projekt SOHO zveľadí priestor v centre Petržalky. Vysadíme nové stromy, dreviny a kvety a v oblúku Chorvátskeho ramena vytvoríme nový mestský park, ktorý prirodzene prepojí prírodu s architektúrou. Vznikne nové miesto na príjemné prechádzky či dokonca člnkovanie priamo v srdci mesta.

Pálčivý problém udržateľnosti miest nenecháva chladnými ani nás. Nový park plný zelene v spolupráci s modernými technológiami pomôže so zadržiavaním vody a ochladzovaním ovzdušia. Zachovanie a obnovenie zelene v novom centre nám navyše pomôže ochrániť existujúcu biodiverzitu Chorvátskeho ramena.

Mobilita

Bezbariérový a bezpečný pohyb pre všetkých je to naše! Preto bude nové centrum pohodlne dostupné pre všetkých bez ohľadu na vek, schopnosti či znevýhodnenie. Prístup do centra uľahčia aj nové lávky cez Chorvátske rameno.

Chodci sú naša priorita. Parkovanie preto presunieme do podzemia, čo prinesie utíšenie automobilovej dopravy a zvýši bezpečnosť pohybu pre deti aj dospelých. Nové centrum nezaberie žiadne zo súčasných parkovacích miest, v podzemnom parkovisku naopak pribudnú nové možnosti parkovania pre obyvateľov aj návštevníkov.

Ekologické spojenie so zvyškom mesta zaručí špičková sieť cyklotrás a novovybudovaná električková radiála, ktorá bude viesť priamo v dotyku s novým centrom.

This site is registered on wpml.org as a development site.