homepage

Objavte
príbeh SOHO

Spoznajte pozadie a ideály nového srdca Petržalky očami jeho tvorcov, uznávaných urbanistických a architektonických ateliérov ALEXY & ALEXY a Pantograph.

Petržalka
potrebuje srdce

Andrej Alexy | architekt ALEXY & ALEXY

Petržalka opäť zarezonovala v roku 1967, dá sa povedať že zarezonovala celosvetovo. Bola vypísaná medzinárodná súťaž na riešenie tejto lokality. Zúčastnilo sa jej 84 kolektívov a medzi nimi bol aj kolektív mojho otca. Výsledkom súťaže bolo to, že vlastne kolektív môjho otca sa umiesnil na popredných priečkach medzi ďalšími piatimi kolektívmi z celého sveta.

Verejný priestor
v centre

Peter Kožuško | architekt Pantograph

Na projekte nového centra Petržalky pracujeme už niekoľko rokov. Je to pre nás veľmi zaujímavý projekt, pretože Petržalka práve v tomto mieste má obrovský potenciál. Ten je prirodzene daný prírodným prostredím Chorvátskeho ramena, bohatej vzrastlej zelene, ktorá v tom priestore dominuje a Chorvátskym ramenom, ktoré tento priestor ohraničujem alebo definuje.

Čím bude
Petržalka jedinečná

Peter Kožuško | architekt Pantograph

Nová Petržalka sa bude od poznanej Petržalky odlišovať najmä štruktúrou a materialitou, ktorej sa budete vyslovene chcieť dotknúť.

Tvorba komunít
pre lepšiu Petržalku

Peter Kožuško | architekt Pantograph

Našou ambíciou je priniesť bohatý, rôznorodý produkt tak, aby si každý klient mohol vybrať presne podľa svojich predstáv a aby do toho produktu už nemusel nejakým spôsobom zasahovať. V praxi to znamená, že prinášame rôzne typologické druhy.

This site is registered on wpml.org as a development site.